Identifikační listy a značení nebezpečných odpadů

Původce odpadu a oprávněná osoba jsou povinni zajistit, aby nebezpečné odpady byly správně označeny. V blízkosti shromažďovacího prostředku nebezpečného odpadu musí být umístěn identifikační list shromažďovaného odpadu. Požadavky pro označení i obsah ILNO se však od roku 2016 výrazně mění!

Vzhledem ke změnám legislativy je tedy nutné přeznačit prostředky a místa pro soustřeďování nebezpečných odpadů (shromažďování, sběr, sklady, obaly, jímky a nádrže) obsahující odpady s nebezpečnými vlastnostmi, a také vyměnit identifikační listy pro nebezpečné odpady (ILNO).

Nebezpečné odpady se musí přeznačit do konce května 2016 - identifikační listy (ILNO) a označení nebezpečných odpadů je nutné opravit podle nových požadavků do 31.5.2016. Vyplývá to z novely vyhlášky 383/2001 Sb.

Předplatitelé služby EKOHELP si mohou vytvořit nové identifikační listy (ILNO) a etikety zdarma pomocí naší nové aplikace. Stačí se pouze přihlásit k serveru vaším emailem a heslem. Nevlastníte-li přihlašovací heslo a chcete tisknout neomezený počet odpadových listů, stačí se zaregistrovat a získat předplatné EKOHelp (roční předplatné EKOhelp činí 3.900 Kč/rok, předplatné na 3 měsíce činí 990 Kč) ... ZDE>>

Aplikace obsahuje databázi všech nebezpečných odpadů (více než 400) s předvyplněnými charakteristikami pro vytvoření ILNO a etiket:

  •     název a kód odpadu
  •     kód podle ADR
  •     fyzikální a chemické vlastnosti odpadu
  •     identifikace nebezpečnosti (předpokládané nebezpečné vlastnosti)
  •     grafický symbol nebezpečné vlastnosti
  •     požadavky pro bezpečné soustřeďování a přepravu odpadu
  •     doporučené osobní ochranné pracovní prostředky
  •     opatření při nehodách, haváriích a požárech
  •     významná telefonní čísla

Součástí aplikace je i tvorba etiket. Nová úprava požaduje různé velikosti označení podle velikosti shromažďovacích prostředků. Připraveny jsou 3 nejpoužívanější velikosti (etikety formátu A4, A5 a A6).

Po zadání kódu odpadu nebo jeho názvu se zobrazí předvyplněné ILNO, jehož texty můžete dále upravovat podle svých potřeb. Po dokončení úprav můžete  STÁHNOUT IDENTIFIKAČNÍ LIST nebo ETIKETY ve formátu PDF (zobrazíte v programu Adobe Reader), které si vytisknete na běžné barevné tiskárně.

Chcete vyzkoušet tvorbu identifikačních listů a etiket nebezpečných odpadů?

Nabízíme vám tuto možnost zdarma pro 3 odpadové listy a etikety.

Registrace ukázkového přístupu EKOHELP DEMO ZDARMA

Pro neomezený přístup ke kompletnímu obsahu se zaregistrujte nebo přihlašte.

Identifikační listy a značení nebezpečných odpadů

Identifikační listy a značení nebezpečných odpadů

Kód článku Info
Obsah
  • Identifikační listy a značení nebezpečných odpadů

Pro neomezený přístup ke kompletnímu obsahu se zaregistrujte nebo přihlašte.